בחירת צידנית קלקר – שחורה או לבנה?

בחירת צידנית קלקר – שחורה או לבנה?

הלקוחות אשר מחפשים לרכוש צידניות יכולים להבחין שאנו מציעים צידניות קלקר לבנות וגם צידניות שחורות. אך ההבדל בין הצידניות הוא לא רק הבדל בצבעים. לקוחות רבים שואלים אותנו מה ההבדל ומה עדיף, לכן חשבנו שמוטב לעשות סדר בדברים ולערוך השוואה מקיפה בין צידנית קלקר לבנה לבין צידנית קלקר שחורה. במדריך זה נדבר על כל ההבדלים, וגם על מחירים.

בידוד

הקריטריון הכי חשוב בעת בחירת צידנית הוא הבידוד. הצידנית משמשת אותנו לטיולים, נסיעות ופיקניקים ובתוכה אנו שומרים מזון ושתייה. לכן חשוב לנו מאוד הבידוד אשר ישמור על הטמפרטורה של מוצרי המזון על מנת שנוכל ליהנות מהם ושלא יתקלקלו. צידניות הקלקר נבדלות בחומר הבידוד שמהן הן עשויות. שתיהן עשויות מפולימרים תרמופלסטיים, אך הם אינם זהים.

צידנית קלקר שחורה עושה שימוש בחומר אשר נקרא EPP (Expanded Polypropylene) ואילו צידנית קלקר לבנה עשויה חומר המכונה PE (Polyethylene). ה EPP אשר ממנו עשויה צידנית הקלקר השחורה הוא חומר דחוס הנחשב למבודד תרמי מעולה. הוא מתאים לחום וקור והוא מאפשר לצידנית לשמור על הטמפרטורה לאורך זמן.
ה PE ממנו עשויה צידנית הקלקר הלבנה גם כן נחשב לחומר מבודד איכותי, אך במבחני המעבדה נראה ש EPP משיג תוצאות טובות. יותר.

עמידות

שני סוגי הצידניות הן מוצרים איכותיים ובעלי עמידות גבוהה. לא ניתן להגיד על אף אחת מהן שהיא שבירה, אך בכל זאת ישנם הבדלים בחוזק ועמידות החומרים מהן הן עשויות.
צידנית שחורה עשויה מחומר גמיש יותר, דבר אשר מאפשר לה לספוג חבטות מבלי להישבר.
לעומת זאת צידנית קלקר לבנה העשויה פוליאתילן היא פחות גמישה ועלולה להישבר בנסיבות מסוימות. שימוש זהיר ישמור על שתיהן במצב תקין לאורך שנים.

מחיר

צידנית קלקר לבנה אשר עשויה פוליאתילן היא זולה יותר מהדגמים אשר עושים שימוש ב EPP. הסיבה לכך היא שתהליך הייצור של EPP הוא יותר מורכב ולכן יקר יותר.
ההבדלים במחיר עשויים להיות גדולים; למשל צידנית קלקר לבנה בנפח 55 ליטר תעלה 99 ש“ח, לעומת זאת צידנית שחורה באותו נפח תעלה 160 ש“ח.

אז מה מומלץ ?

בסופו של דבר ההחלטה שתקבלו תלויה בסוג השימוש. אם אתם רוצים צידנית אשר מתאימה לשימוש חד יומי, תוכלו להסתפק בצידנית קלקר לבנה, אין סיבה לשלם יותר עבור צידניות EPP מתקדמות. אך במידה ויש צורך לשמור על טמפרטורה למשך מספר ימים מוטב להוסיף עוד כמה שקלים וכן לרכוש את הצידנית השחורה.
שיקול נוסף הוא הנפח שאתם זקוקים לו. זה תלוי כמובן בצרכים האישיים שלכם. תוכלו להשיג צידניות בנפחים שונים משני הסוגים.
עוד עניין שעליכם לקחת בחשבון הוא עמידות הצידנית. אם אתם רוצים צידנית שתשב ברכב באופן קבוע, או צידנית שלא משנעים אותה הרבה, תוכלו להסתפק בצידנית קלקר לבנה. אך במידה ומדובר בצידנית אשר עושים בה שימוש אינטנסיבי ומשנעים אותה ממקום למקום, כדאי להעדיף צידנית קלקר שחורה.
בדרך כלל הצבע בפני עצמו לא משחק תפקיד חשוב, אך אתם מתכננים להציג את הצידנית באירוע וחשוב לכם המראה, אולי תעדיפו להימנע מצידנית קלקר לבנה אשר מתלכלכת בקלות.

ולסיום כמה מילים על נושא איכות הסביבה. החומר ממנו עשויה צידנית קלקר לבנה הוא חומר הדורש תהליכי ייצור מזהמים ואינו נחשב לידידותי לסביבה. לעומת זאת ה EPP מיוצר בשיטות נקיות יותר נחשב לחומר יותר ידידותי לסביבה, כמו כן הוא חומר מתכלה.

הצוות של קרח הארץ ישמח לענות לכם על כל שאלה נוספת.

שתף את המדריך


איסוף עצמי: חינם

ניתן לאסוף את המוצרים בימים א'-ה' בין השעות 8:00-16:00 מרחוב ארלוזורוב 25 ברמת גן.

יש לבצע הזמנה מראש באתר ולהגיע למקום עם אישור ההזמנה.

משלוח של 4-6 ימי עסקים: 40 ש"ח

משלוח לכל חלקי הארץ ועד פתח דלתך. המשלוח יגיע לפתח דלתך תוך 4-6 ימי עסקים בעלות של 40 ש"ח. מחיר המשלוח עשוי להשתנות בהתאם לנפח.

* משלוח לקיבוצים וכפרים עד 7 ימי עסקים.

מהיום להיום: משתנה לפי עיר

משלוח מהיר מהיום להיום בכל חלקי הארץ ועד פתח דלתך.

עלות המשלוח משתנה לפי עיר וגודל החבילה. כל המשלוחים נמסרים עד השעה 17:00.
משלוח מהיר יש להזמין עד השעה 12:00, הזמנות שיכנסו מאוחר יותר יסופקו ביום למחרת.


בחר את העיר אליה תרצה לשלוח את המוצר:

לשיחה בוואצאפ
פתח שיחה בוואצאפ
היי👋
איך אפשר לעזור?
📞  למכירה סיטונאית